Цукровий діабет, як спосіб життя!

Гестаційний діабет

Гестаційний діабет (інколи називається GDM) є формою діабету, що виникає під час вагітності. Більшість жінок більше не будуть мати діабет після народження дитини. Проте деякі жінки будуть мати високий рівень глюкози в крові після пологів. Це діагностовано, коли рівень першого рівня глюкози в крові вище, ніж нормальний, з’являється під час вагітності.

Гестаційний діабет – це найшвидше зростаючий тип діабету в Україні, що зачіпає тисячі вагітних жінок. Між 12% та 14% вагітних розвивається гестаційний діабет, і це зазвичай відбувається протягом 24-28 тижня вагітності. Всі вагітні жінки повинні пройти тестування на гестаційний діабет протягом 24-28 тижнів вагітності (за винятком тих жінок, які вже хворі на діабет). Жінки, які мають фактори ризику гестаційного діабету, повинні бути протестовані раніше під час вагітності.

Хто має підвищений ризик гестаційного діабету?

Жінки, які мають підвищений ризик розвитку гестаційного діабету, включають тих, хто:

  • У віці 40 років і старше
  • Ви маєте сімейний анамнез діабету 2 типу або родича першої ступені (матері або сестри), яка мала гестаційний діабет
  • Перевищують діапазон здорової ваги
  • Були підвищені рівні глюкози в крові в минулому
  • Мав гестаційний діабет під час попередніх вагітностей
  • Раніше був синдром полікістозного яєчника
  • Ви раніше народили велику дитину (вагою більше 4,5 кг)
  • Ви приймаєте певні типи антипсихотичних чи стероїдних препаратів
  • Набрали вагу занадто швидко в першій половині вагітності.

Гестаційний діабет також може з’явитися у жінок, які не мають факторів ризику.

Як діагностовано гестаційний діабет

Гестаційний діабет діагностується з використанням орального тесту на толерантність до глюкози (ОГТТ). Це робиться в патологічній лабораторії. Перед тим, як пройти цей тест, вам доведеться пробути одну ніч. Буде перевірено кров, щоб перевірити рівень глюкози в крові натще. Після цього вам буде запропоновано цукровий напій, а кров пройде через 1-2 години. Вам буде запропоновано сидіти і чекати між тестами. Якщо рівень глюкози в крові перевищує нормальний діапазон під час голодування, одного або двох годинного тесту, у вас є гестаційний діабет.

Що робити після діагностики?

Для багатьох жінок діагноз “гестаційний діабет” може перешкоджати. Однак важливо пам’ятати, що більшість жінок з гестаційним діабетом мають здорову вагітність, нормальну пологів і здорову дитину. Лікування – це здоровий план харчування, регулярна фізична активність, а також моніторинг та підтримка рівня глюкози в крові у цільовому діапазоні під час вагітності. Дізнайтеся більше про керування гестаційним діабетом .

Управління цукровим діабетом – це командна робота, в якій беруть участь жінка, її сім’я та фахівці з охорони здоров’я. Деякі медичні працівники, які можуть стати частиною групи медичних послуг з діабету, включають ендокринологів, акушерів, педагогів із сертифікатом діабету, акредитованих практикуючих дієтологів, акредитованих фізичних вправ, лікарів-терапевтів та акушерок.

Ризики розвитку діабету 2 типу

Хоча рівень глюкози в крові у матері, як правило, повертається до норми після народження, у майбутньому підвищений ризик розвитку жінки, що розвивається діабет 2 типу. Дитина може також мати ризик розвитку діабету 2 типу пізніше в житті.

Залежно від факторів ризику, вам також потрібно буде проводити тестування на діабет 2 типу кожні один-три роки. Попросіть свого лікаря для отримання додаткової інформації. Тут ви можете знайти додаткову інформацію про зменшення ризику діабету 2 типу.

Що викликає гестаційний діабет?

При вагітності плацента виробляє гормони, які допомагають дитині рости і розвиватися. Ці гормони також блокують дію жіночого інсуліну. Це називається інсулінорезистентністю. Через це інсулінорезистентність, необхідність введення інсуліну під час вагітності в 2-3 рази перевищує норму. Якщо у вас вже є резистентність до інсуліну, то ваше тіло може не впоратись із додатковим попитом на виробництво інсуліну, а рівень глюкози в крові буде більшим, що призведе до діагностики діабету для гестацій.

Коли закінчується вагітність і рівень глюкози в крові зазвичай повертається до норми, а гестаційний діабет зникає, однак ця резистентність до інсуліну підвищує ризик розвитку діабету 2 типу в подальшому житті.

Управління, догляд та лікування

Гестаційний діабет часто може управлятися здоровою їжею і регулярною фізичною активністю. Проте деякі жінки можуть потребувати ліків (метформіну) та / або ін’єкцій інсуліну, щоб допомогти в лікуванні гестаційного діабету.

Якщо у вас недавно був діагностований гестаційний діабет або член сім’ї з гестаційним діабетом, перегляньте інформацію про керування гестаційним діабетом .