Цукровий діабет, як спосіб життя!

Переддіабет

Перед діабетом

До діабету описується стан, при якому рівні глюкози в крові вище норми, хоча вони не досить високі, щоб діагностувати діабет 2 типу. До діабету немає ознак або симптомів. Людям, які мають діабет, ймовірно вищий ризик розвитку діабету 2 типу та серцево-судинної (серцевої та кровоносної) хвороби. Дуже багато українців мають діабет і мають високий ризик розвитку діабету 2-го типу .

Без безперервної зміни способу життя, в тому числі здорового харчування, підвищеної активності та зниження ваги, приблизно кожний з трьох осіб, які мають діабет, продовжує розвивати діабет 2 типу.

Існує два попередніх діабетних стани:

 • Порушена толерантність до глюкози (ІГТ) – це рівень глюкози в крові вище, ніж нормальний, але недостатньо високий, щоб бути класифікованим як діабет.
 • Порушення глюкози натще (IFG) – де рівень глюкози в крові збільшується в стані голодування, але недостатньо високий, щоб бути класифікованим як діабет.
 • Можливе як порушення функції глюкози на місці (IFG), так і порушення толерантності до глюкози (IGT)

Фактори ризику

Фактори ризику перед діабетом подібні до діабету 2 типу, які є такими:

 • Надмірна вага – особливо ті, хто має зайву вагу навколо талії (тобто: більше 94 см для чоловіків і більше 80 см для жінок).
 • Фізично неактивні.
 • Має високий рівень тригліцеридів і низький рівень HDL-C (хороший холестерин) і / або високий загальний холестерин.
 • Має високий кров’яний тиск.
 • Наявність сімейної історії діабету 2 типу та / або серцевої хвороби.

Інші ризиковані люди:

 • Жінки з синдромом полікістозних яєчників *.
 • Жінки, які страждали на діабет під час вагітності (гестаційний діабет) або народжували велику дитину (більше 4,5 кг).

Для отримання додаткової інформації зверніться до інформаційного центру про полікістозний синдром яєчників та діабету .

Лікування

Якщо у вас діагностовано діабет перед діабетом, лікування передбачає такі ж зміни способу життя, які рекомендовані людям з діагнозом діабету. Для більшості це включатиме регулярне фізичне навантаження, здорову їжу і при необхідності втрату ваги.

Тут ви можете дізнатись про програми профілактики діабету 2 типу, доступні у вашому стані.

Люди з діабетом також підвищують ризик серцево-судинних захворювань, тому важливо також контролювати кров’яний тиск і рівень холестерину та тригліцеридів в крові.

Здорове харчування

План здорового харчування для зниження ваги та зменшення ризику діабету 2 типу повинен включати зменшення загальної енергії (кінджоуля) та споживання жиру, особливо насичених жирових продуктів, таких як масло, молочні продукти з повним жиром, жирне м’ясо, продукти харчування, печиво, торти та тістечка. Замість цього вибирайте широкий асортимент високоякісних вуглеводів, таких як цільнозерновий хліб та злаки, бобові та фрукти. Щоб розробити план харчування, який підходить саме вам, відвідайте акредитованого практикуючого дієтолога.

Регулярна фізична активність

Регулярні фізичні навантаження допомагають вашому тілу використовувати інсулін краще і почувати себе придатним і здоровим. Намагайтеся робити принаймні 30 хвилин фізичної активності “помірної інтенсивності” (як-от швидка ходьба або плавання) за більшістю, якщо не всім, днями тижня або трьома 20-хвилинними заняттями “сильної інтенсивності” на тиждень (наприклад біг підтюпцем, клас аеробіки). Спробуйте двічі на тиждень включати в себе кілька тренувань з опором, щоб поліпшити роботу ваших м’язів, наприклад, вправи з масою тіла або підйому ваг, таких як банки з їжею.

Почати програму регулярної діяльності – і дотримуватися її – часто можна зробити набагато простішою, об’єднавшись із групою або мотивованим другом, щоб заохотити вас продовжувати йти до мети.

* Перед початком будь-якого нового типу фізичної активності, завжди звертайтеся до свого лікаря.

Чи можна уникнути діабету типу 2?

Якщо діагностувати порушену метаболізм глюкози, це не означає, що ви отримаєте діабет 2 типу, але ви ризикуєте у 10-20 разів більше, ніж у людей із нормальним рівнем глюкози в крові.

Сильні докази показують, що діабет 2 типу можна запобігти у 58% випадків у людей з високим рівнем ризику (до діабету), добре їдячи та тренуючись.

Як ви знаєте, що у вас є одна з цих умов?

Будь-який тест на глюкозу, що поступить чи ні, який показує більше, ніж нормальний рівень глюкози в крові, потребує подальшого контролю. Тому лікар може замовити ординарний тест на толерантність до глюкози (OGTT), щоб дізнатись більше про метаболізм глюкози пацієнта. Результати цього лабораторного тесту показують чотири можливі діагнози:

 1. Нормальний рівень глюкози
 2. Порушення глюкози
 3. Порушення толерантності до глюкози
 4. Діабет 2 типу

Рекомендую:
Chiaseed
geberit duofix 111.300