Цукровий діабет, як спосіб життя!

Діабет та ускладнення руки: що потрібно знати про 5 загальних розладів

Діабет та ускладнення руки: що потрібно знати про 5 загальних розладів

Діабет та ускладнення руки: що потрібно знати про 5 загальних розладів

Ви , ймовірно , чули про пов’язаних з діабетом ускладнень ноги  і , можливо , у вас вже є твердий режим догляду за стопами. Якщо це так, це здорово! Але ноги не єдина частина тіла, що цукровий діабет може завдати ряд невідкладних ускладнень – це також загальне розчарування людей, хворих на цукровий діабет.

Умови, схоже, викликані, принаймні частково, жорсткістю сполучної тканини , переважно колагену. Колаген повинен бути твердим, але гнучким, але коли він стає жорстким, мобільність скомпрометована. За словами доктора Девіда Гормена із Західного університету в Онтаріо, “У людей із діабетом колаген може покриватися молекулами глюкози, які, як стверджують деякі, викликають потовщення тканини”. Це згущення або жорсткість колагенової тканини або глікація, здається є ключовим фактором багатьох діабетних ускладнень рук.

Профілактика діабету вказує на те, що люди з діабетом 1-го типу частіше страждають на ускладнення в руці, ніж у пацієнтів з типом 2, однак у дослідженні 2013 р. З 200 пацієнтів типу 2 було встановлено, що у 67% пацієнтів спостерігається одне або кілька порушень рук. Незалежно від типу діабету, ризик ручних розладів зростає з часом, коли хтось страждає на цукровий діабет, і, хоча ручні розлади зазвичай не такі серйозні, як розлади стопи, пов’язані з діабетом , враховуючи складність наших рук і скільки вони роблять для нас, зберігаючи їх у верхівковій формі, має бути надзвичайно важливим.

Ось 5 найбільш поширених діабетних ручних розладів та те, на що слід звернути увагу.

1. ОБМЕЖЕНА СПІЛЬНА РУХЛИВІСТЬ

Це іноді називають хіроартропатією або жорстким синдромом рук. Це не самий креативно названий стан, але воно є описовим, це означає нездатність вирівняти ручні суглоби. Людина з цією умовою не зможе взяти на себе “позицію молитви”, яка тримає вашу долоню разом із п’ятками руки та всіма суглобами пальців, що торкаються один одного.

Обмежена рухливість суглобів називається найпоширенішою ускладненнями, пов’язаними з діабетом, і виникає у тих, хто страждає на діабет 1 типу та 2 типу. Рухливість суглобів може бути поліпшена за рахунок кращого контролю глюкози. Умова обмежує рухливість, але це безболісно, ​​а також може розглядатися за допомогою ручних вправ.

2. ТРИГЕР ПАЛЬЦЯ

Триггер, або теносиновіт , впливає на сухожилля і найчастіше зустрічається в руці та зап’ясті. Пальцеві сухожилля рухаються через тунель тканин, і коли ці сухожилля стають запальними, вони не здатні плавно рухатися і можуть зафіксуватись у зігнутому положенні. Для випрямлення пальця потрібен хворобливий удар , і якщо стан важкий, палець взагалі не може випрямитися.

Знову ж таки, коріння цього стану є потовщенням колагену. Коли колаген загущується, для падіння виявляється все складніше. Лікування включає ін’єкції або хірургію.

3. СИНДРОМ ТУНЕЛЬНОГО ЗАП’ЯСТЯ

Ми всі чули про це, і це не тільки впливає на зап’ястя. Існує зв’язка, яка проходить через долоню, і іноді ця зв’язка натискає на центральний нерв руки, викликаючи синдром зап’ястного тунелю.

Діабет сприяє зап’ястному тунелю, коли глікація колагену, загострюється високим вмістом цукру в крові, змушує зв’язки зміцнювати і надавати більший тиск на центральний нерв. Порушення діабетичного нерва ( нейропатія ) також може сприяти підвищенню чутливості нервів до зап’ястного тунелю.

Ті, хто має зап’ястковий тунель, часто скаржаться на горіння, поколювання або оніміння в руках, і може виникнути біль через передпліччя. Ті, хто страждає від зап’ясткового тунелю, часто прокидаються протягом ночі через горіння або поколювання, і стан посилюється заходами, які передбачають використання зап’ястя або тримання руки надовго.

Лікування може включати в себе використання шин, проведення розтягування або зміцнення вправ, струшування руки, отримання крові, використання протизапальних препаратів або навіть проведення хірургічного втручання.

4. ХВОРОБА ДЮПОИТРЕН

Хвороба Дюпютрена або контрактура Дюпейтрена заважає кому-небудь змогу повністю розширити свої пальці або, в багатьох випадках, лише одним пальцем. Четвертий і п’ятий пальці (пір’яний та кільцевий палець) найчастіше постраждають, і хвороба починається, коли на суглобовій долоні утворюються невеликі шматочки, і тканина поступово посилюється і скорочується. Це врешті-решт призводить до зниження мобільності. Це питання може бути викликане потовщенням колагену в результаті глікації.

Хвороба Дюпютрена є серйозною стадією, яка може розпочатися лише з невеликої ранки в руці, яка поширюється з часом. Врешті-решт, це може бути настільки виснажливим, що потерпілий не зможе керувати автомобілем. Лікування звичайно включає хірургічне втручання, але частота рецидивів висока. Стан, як правило, проходить.

5. ЗАМОРОЖЕНЕ ПЛЕЧЕ

Це не конкретно ускладнення руки, але воно поділяється основною причиною; сполучні тканини поглиблюються і запобігають руху від руху . Це серйозна стадія, яка може зробити плече настільки жорстким, що було б важко одягнутися, і це викликає сильний біль. Заморожене плече іноді проявляється після травми або інсульту. Цей стан страждає від 10 до 20 відсотків людей, хворих на цукровий діабет, і частіше зустрічається у жінок.

Заморожене плече рухається через три стадії. Перший етап включає збільшення болю та зменшення діапазону рухів і триває від 6 тижнів до 9 місяців. На другому етапі плече “замерзло” і жорстке, але біль зменшується. Остання стадія полягає в тому, коли рухливість повільно зростає, доки вона не досягне майже повного діапазону. Стан зазвичай очищається протягом 2 років . Лікування може включати фізіотерапію або операцію.

ПРОФІЛАКТИКА

Стратегії профілактики таких ускладнень рук включають:

  • Розтягування. З’єднання жорсткості можуть бути небезпечним циклом. Приєднання болить, так що не рухається плече. Але чим менше суглоб рухається, тим більше він застигне. Щоденне розтягнення може допомогти зламати цикл.
  • Гарячі та холодні компреси.
  • Лікування болю.
  • Масаж для збільшення релаксації та кровотоку.
  • Фізіотерапія.
  • Потрібно (поговорити зі своїм лікарем про те, які шини найкраще).

Наші руки – це надзвичайно заплутані та цінні інструменти. Розроблена система суглобів, сухожиль, кісток та кровоносних судин дозволяє нам виконувати дуже деталізовані рухи, але також є багато що, що може статися не так. Потурбуйся про свої руки, і настав час оцінити все, що вони можуть зробити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2018 © Dialife.infoЦукровий діабет